Dünyada savunma ve uçak teknoloji oldukça gelişmektedir. Her geçen gün, uçaklara eklenen yeni özellikler ve birbirinden güçlü motora sahip uçaklar piyasaya sürülüyor. Ülkemizde de bu manada özellikle son yıllarda yapılan ciddi çalışmalar bulunuyor. Ayrıca son yıllarda sürekli olarak yerli üretim vurgulanıyor. 

Uçak fabrikaları, üretimde teknolojinin son raddede kullanılması mantığı ile çalışıyor. Bazen bu teknolojiyi kullanmak fabrikalar için maliyetli ya da zaman alıcı olabiliyor. Bu sebeple dev firmalar da yerli üretim yapan fason firmalara ihtiyaç duyuyor. Arifoğlu CNC olarak doğan bu ihtiyacı karşılamak için sektörde uzun yıllardır bizler de varız.

Uçak Yedek Parça Üretimi

Uçak yan sanayi imalatı dev gibi büyüyen bir sektördür. Seyahat uçaklarından savaş uçaklarına kadar hepsinde zaman zaman olası arızalar meydana gelebilmektedir. Havacılık önemli bir ulaşım kanalı olduğundan dolayı, firmalar da olası sorunların en kısa zamanda giderilmesini talep ederler. Uçakların bakım zamanlarında ya da olası arızalarında doğan yedek parça ihtiyacı bazen can sıkıcı olabiliyor. Bu parçaları yurt dışından temin etmek de zaman alabiliyor.

Bu yedek parçaların ülkemizde üretiliyor olması büyük bir veli nimettir. Bir CNC firması olarak bizler kaliteli hammaddeyi ustalık ile birleştiriyor ve uçak yedek parçalarının da seri üretimini yapıyoruz. Her türlü metale şekil vererek çeşitli aşamalardan geçirdiğimiz üretim süreci dev makineler ile yapılıyor. Teknolojide meydana gelen yenilikleri takip ediyor ve bu yenilikleri üretimimize de yansıtıyoruz. Sektörde aktif olmamız ve uçak sanayiyi desteklememizin en büyük sebebi budur.

Her geçen gün uçaklara yeni özellikler eklenirken, uçakların parçaları da karışık bir hal alıyor. Uçak firmaları ihtiyaç duydukları parçaların temini için ise yan sanayi kuruluşlarının kapısını çalıyor. Uzun yıllardır süregelen tecrübemiz ile bizler torna, freze, kaynak gibi işlemleri titizlikle yaparak ortaya somut ürünler çıkarıyoruz.

Üretim Süreci ve Kalite Anlayışımız

Uçak yan sanayi imalatına öncelikle teknik resim aşaması ile başlıyoruz. Ürünün 3D resmini hazırladıktan sonra oluşturulan yazılımlar bilgisayarlara aktarılıyor. CNC tezgahlarının en büyük avantajı da zaten bu değil mi? El işçiliği gerekmeden, makineler vasıtası ile akan üretim personellerimiz tarafından denetleniyor. Amacımız ise kusursuz ürünler imal etmek ve müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Üretmiş olduğumuz tüm yedek parçalar için firma garantisi veriyoruz. Neden mi? Çünkü üretim sürecinin her aşamasını takip ediyoruz. Kalite kontrol personellerimiz tarafından kontrol işlemi titizlikle gerçekleştiriliyor. Şayet dış kalite kontrol firmalarından da garanti isterseniz, uzmanlar ile görüşerek yerinde inceleme yapmalarını ve kalite kontrol belgesi vermelerini talep ediyoruz.

Üretim süreci hızlı ve bir o kadar da kusursuz işliyor. CNC sistemini kullanmanın en büyük avantajı istenilen anda üretime ara vermek, gidişatı değiştirmek ya da üretimi sonlandırmaktır. Yazılım ya da üretimde herhangi bir problem olması halinde, zaten çalışanlarımız gerekli incelemeleri yapmaktadır. Ayrıca hata payının olmaması için üretim öncesi gerekli incelemeler de yapılmakta ve bu şekilde üretim sürecine geçilmektedir.

Yurt Dışı Bağlantılarımız ve İhracat Ağımız

Bu gün İstanbul’da bulunan fabrikamız ile 81 ilimize yetecek düzeyde üretim yapıyoruz. Geniş ticaret ağımızla sadece Türkiye’ye değil, dünyada pek çok ülkeye ihracat yaparak ürünlerimizi gönderiyoruz. Bu gün yedek parça üretimi yapmaktan ve diğer sektörlerin taleplerini karşılamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu gün Arifoğlu CNC olarak geniş ailemiz ve uzman kadromuz ile gece gündüz demeden sürekli yaptığımız uçak yan sanayi imalatı yanı sıra, özel ve nitelikli parça taleplerinize de cevap vermeye çalışıyoruz. Kalitemizin güvencesi tecrübemiz ve birbirinden kıymetli referanslarımızdır.