Arifoğlu CNC olarak savunma sanayinde de varız. Savunma ve askeri sanayinin ihtiyaç duyduğu yedek parçaların imalatını yapmaktan gurur duymaktayız. Süregelen tecrübemiz ile savunma sanayinin tedarikçisi olmaya devam etmek için kendimizi geliştiriyor ve yeni gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Silah ve tüfeklerin CNC talaşlı imalatını sürdürüyoruz.

Tıpkı uçak sanayinde olduğu gibi bu gün silah sanayinde de sürekli olarak yerli vurgusu yapılıyor. Özellikle belirtmek istiyoruz ki, imalata geçmeden ilk aşama olan hammadde seçimini titizlikle sürdürüyoruz. Yerli ve kaliteli ham maddeleri kullanarak kaliteli çıktılar almak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bir ülkenin kalkınmışlık seviyesini belirleyen unsurlardan bir tanesi de ülkenin savunmasıdır. Diğer ülkelerin hegemonyası altında olmamak, bağımsızlığı sürdürebilmek için ülkelerin sadece ekonomik değil, askeri olarak da kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Bu gelişmişlik de ancak güçlü bir sanayi ile mümkündür. Çünkü silah ithalatı yapmak bir ülkenin ekonomisi için ağır bir yüktür.

Vurgusu yapılan yerli ve milli üretime destek olmak amacı ile savunma ve askeri sanayinin tedarikçisi durumundayız. Kaliteli hammadde ile seri ve spesifik ürünlerin imalatlarını kusursuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ayrıca olası arıza durumlarında yedek parça teminini en kısa sürede tamamlamanız için sizlere imkan tanıyoruz. Arifoğlu CNC olarak ürünlerimize firma garantisi veriyoruz.

Silah Sanayi Ülkeler Açısından Oldukça Önemlidir                  

Silah yan sanayi imalatı ülkeler açısından çok büyük bir fırsattır. Devletler arasında yaşanan güç mücadelesi neticesi ile güçlü silahların paslaşması yine sadece belirli devletler arasında olmaktadır. Yine satın alınarak temin edilen bu silahlar yerli üretim olmadığından dolayı, yedek parça sıkıntısı yaşanmaktadır. Silahların yeniden eski performansına kavuşturulması için de yedek parça temininin yurt dışından yapılması gerekir.

Ancak yerli ham maddeyi ve üretimi destekleyen bir firma olarak gerekli ekipmana en kısa zamanda ulaşmanız hususunda sizlere yardımcı oluyoruz. Yine ithal etmek istemediğiniz bir malzeme üzerinde çalışarak, bu malzemenin üretimini de sağlıyoruz. Seri üretim bandımız devam ederken, tedarikçi ortaklarımız ile birlikte sizlere kaliteli ve hızlı hizmet verebilmek için var gücümüzle çalışıyor, üretimimizi de aksatmayacak şekilde gerekli malzemenin tedarikini sağlıyoruz.

Son Teknolojiye ve Yeniliklere Ayak Uyduruyoruz

Arifoğlu CNC olarak silah yan sanayi imalatı yapmanın yanı sıra, sanayide teknolojik nimetlerden de yararlanıyoruz. Geçmişte bu yedek parçaların üretimi daha uzun zaman alırdı. Makineleşmede yaşanan gelişmeler ve kurulan teknolojik işletmeler ile üretim hızında bir artış söz konusu oldu. Ancak sanayi sektöründe firmaların en büyük paradoksu yenilikleri yeterince takip edememek ve geleneksellikten şaşmamak oluyor.

Belirtmek istiyoruz ki, geleneksellik anlayışımız kalitemiz ile ilgilidir. Var olduğumuz günden beri 0 hata politikası ile çalışıyoruz. Ancak yenilikleri de yakinen takip ediyor ve firmamıza entegre ediyoruz. Var olan CNC tezgahlarımızda yaptığımız seri üretim ile bu gün sadece yurt içi değil, yurt dışında pek çok ülkenin de tedarikçisi durumundayız.

Dünya pazarında var olabilmek ve rakipler ile rekabet etmek zordur. Bu sebeple üretim aşamalarından personel seçimine kadar olan her aşamayı titizlikle yürütüyoruz. Alanında uzman çalışan kadromuz ile 2019 yılında da büyük bir aileyiz.

Üretimimiz ilk etapta çok fazla sorun çıkaran parçalar üzerinde oluyor. Bunlar silahlarda aşınma ya da darbe yolu ile en çok hasar gören kısımlar oluyor. Fakat talepleriniz doğrultusunda diğer silah aksamının da parçalarını üretebilmekteyiz. Şayet firmamız ile çalışmak istiyorsanız talep ettiğiniz ürünün teknik resmini ya da bir numunesini bizlere göndermeniz yeterli olacaktır.