Arifoğlu CNC olarak, yedek parça ve talaşlı imalat yapmakta olan ve sektörde her geçen gün büyümeye devam eden aktörlerden bir tanesiyiz. Kaliteli üretim anlayışı ile çıktığımız bu yolculukta bu gün makine yedek parça imalatı, uçak yan sanayi yedek parça imalatı, fason yedek parça ve otomotiv yedek parça imalatı yaparak üretim ağımızı genişletmeye her geçen gün devam ediyoruz.

Firmamız kurulduğu ilk günden beri seri üretimi ve üretimde devamlılık sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak siz değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda özel üretimler de yapmaktayız. Üretim yapılmasını talep ettiğiniz parçanın bir yedeğini ya da teknik resmini bizlere ulaştırmanız durumunda, tedarikçilerimizle de koordineli bir şekilde hareket ederek dilediğiniz adette ürün imal ediyoruz.

Sanayi sektöründe yenilikleri ve güncel teknolojiyi takip ederek, üretim ağımızı sürekli olarak yeniliyoruz. Yaptığımız araştırma ve geliştirme çalışmaları neticesinde yazılım ve donanımsal olarak kendimizi geliştiriyor, müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak amacı ile gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu gün otomotiv sektörü başta olmak üzere pek çok sektöre hizmet etmekten gurur duyuyoruz.

Firmalarınızda aktif olarak kullandığınız makinelerde meydana gelen arıza durumlarında ya da yapılan bakımlar sonucu parça değişimi gerektiğinde üretiminizin aksamaması amacı ile ivedi bir şekilde parça temini yapılmalıdır. Alanında uzman ve tecrübeli çalışanlarımızın da desteği ile hem seri, hem de özellikli üretim gerektiren parçaların imalatını yapıyoruz.

Siparişleriniz doğrultusunda yedek parça imal ederken kullandığımız ilk aşama teknik resimdir. 3D modelleme aşaması olarak da adlandırılan bu aşama üretime henüz geçmeden ürünün teknik özelliklerinin hazırlanmasıdır. Programlar vasıtası ile hazırlanan resim neticesinde somut parçalar üretilmektedir. Teknik resim aşamasından sonra metal torna tefsiye, parçaların uygun şekilde delinmesi, tornalama, freze, rendeleme ve ardından parlatma, parçalar üzerinde oluklar açma, perdahlama ve birleştirme gibi aşamalardan geçmektedir. 

Bu aşamayı firmamız bünyesinde çalışan teknik personel yürütmektedir. Alanında uzman çalışanlarımızın da desteği ile firmamız %0 hata prensibi ile çalışmaktadır. Üretim sürecinden, makine yedek parça imalatı tamamlandıktan sonra sevkiyata kadar olan süreçte sürekli olarak gerekli kontroller yapılmaktadır. Müşteri memnuniyeti sağlamak amacı ile hatasız üretim yapıyor ve firmamız personellerinin kontrolleri dışında, dış kalite kontrol firmalarından da destek alıyoruz.

Firmamız hammadde tercihini yerli olanlardan kullanıyor. Tarafımıza gelen ham maddelerin kimyasal kontrolleri yapılıyor. Türkiye’nin her yerine ürün satışı gerçekleştiren firmamız, yurt dışı ihracat ağıyla da rakiplerine meydan okuyor. Ayrıca talaşlı imalat da yapan firmamız hizmet ve kalite anlayışlarının yanı sıra yenilik prensibini de ön planda tutmaktadır.

Arifoğlu CNC olarak imalat aşamasında yaşanması muhtemel sorunların önüne geçiyor, yaşanmış sorunları ise en kısa zamanda bertaraf ediyoruz. Gelişmiş otomasyon sistemi ve makinelerimiz sayesinde seri ve spesifik üretim yapıyoruz. Sektörde yaşanan en can alıcı sorun ise üretim hattında meydana gelen arızalardır. Bu arızalar yapılan teknik bakımlar neticesi ile çözülmeyebilir ve parça değişimi şart olabilir. Üretim hattında meydana gelen sıkıntılar ise firma için oldukça tehlikelidir. Çünkü firmanın var olabilmesi için üretimin de devamlı olması gerekmektedir.

Makinelerde arıza vermesi muhtemel parçalar belirlidir. Bu parçaların fason olarak üretilmesi ve kısa zamanda temin edilmesi amacı ile çıktığımız bu yolda sorunlara müdahale etmek için varız. Makine yedek parça imalatı yapılırken, bu parçaların demonte şeklinde olması gerekir. Bu demonte parçaların montajına kadar olan süreçte sizlere ürün garantisi veriyoruz. İletişim kanalları üzerinden spesifik ya da seri üretim parçaları talep edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.