Günümüzde sanayi ürünlerinin seri bir şekilde imalatının yapılabilmesi için makineler tasarlanmıştır ve bu makinelerle birlikte paslanmaz çelik CNC işleri yapılmaktadır. Arifoğlu CNC torna firması da CNC tezgahları ile metal ürünlerinin imalatını gerçekleştirirken ihracat ağı ile de ülke ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır. Arifoğlu, CNC tezgahlarında paslanmaz çelikleri keserek sanayi tesislerinde parça hazırlamaktadır.

Sanayi sektöründe hizmet veren tüm firmaların parça ihtiyaçlarının yanı sıra ev eşyalarında da paslanmaz çelikler kullanılmaktadır. Ebette bu paslanmaz çeliklere şekil verilirken makinelerden yararlanılmaktadır. Bu makinler manuel torna tesviye makineleri ya da CNC torna tesviye makineleridir. Arifoğlu CNC, sahibi olduğu tezgahları ile metallere kusursuz şekiller vererek her tür ihtiyacı karşılamaktadır.

CNC tezgahları, insan gücünden daha seri ve verimli makinelerdir. Bu tezgahlar bilgisayarlı sistemlerdir ve dolayısı ile metala şekil vermek bilgisayar programı aracılığı ile olur. Bilgisayara kalıbın şekli yüklendiğinde CNC o şeklin aynısını kesmekte, bunun sonucunda da kusursuz bir ürün ortaya çıkmaktadır. Paslanmaz çelik CNC işleri de bu şekilde yapılmakta, böylece hatasız ürünler imal edilmektedir.

Günümüz bilgisayar teknolojilerinin hızlı bir gelişim gösterdiği zamandır ve Arifoglu CNC torna firması da teknolojik yenilikleri yakından katip ederek teknik altyapısını sürekli olarak güncellemektedir. Elbette bunu yaparken personeline de gelişen teknoloji ile ilgili eğitimleri sunmaktadır. Bu sayede gerek iç Pazar gerekse ihracata yönelik her tür metal ürünü kusursuz bir şekilde işlemektedir.

CNC tezgahları bilgisayar destekli nümerik kontrol özelliğine sahiptir. Saten bu kontrol sistemine CNC denilmektedir. Bu takım tezgahları sanayi sektöründe önemli bir yer edinmiştir ancak günümüzde halen manuel torna tesviye tezgahları ile hizmet veren yerlerin olduğu bilinmektedir. Arifoğlu CNC, kurulduğu günden bu yana sektördeki tüm yenilikleri takip ederek uygulayan torna tesviye firmasıdır.

Sanayideki her tür alanda imalat yapan firmalara parça desteği sunan Arifoglu CNC, itina ile paslanmaz çelik CNC işleri yapmakta ve müşterilerine sunmaktadır. İhracat destekli hizmet veren firma, uzman personeli ile tüm beklentileri karşılamakta, paslanmaz çelikten tasarlanan tüm ürünlerin kesimini özenli bir şekilde yapmaktadır. CNC tezgahını kullanmak ciddiyet gerektirir ve firmada Arifoğlu’nda hizmet veren tüm ekip bu konuda yeterince eğitim almıştır.

Tüm makineleri CNC tezgah ile tasarlanan parçalarla işlem yaparken sanayi sektörü de bu sayede dünya ile yarışır bir hale gelmiştir. CNC tezgahlarında şekillenen tüm parçalar sayesinde sanayi sektörü hatasız mal üreterek ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır. Arifoğlu CNC makine ve yedek parça imalatı yapan sektördeki önemli firmalardan biridir. Uzman ve donanımlı ekipleri ile hizmet veren Arifoğlu, kaliteli üreten bir ekibe sahiptir.

Makine yedek parça, fason yedek parça ve uçak yan sanayi hizmetlerini kusursuz bir şekilde sunan Arifoğlu CNC firması, kadrosundaki deneyimli personeli ile başta uçak koltuk parçaları olmak üzere oto ve ağır sanayi makine yedek parçaları gibi çok sayıda yedek parça üretimini kusursuz bir şekilde sürdürmektedir. 2005 yılında kurulan Arifoğlu, sektördeki önemli firmalardan biri haline gelmiştir.

Yedek parça imaları yapan firmaların sunduğu ihracat hizmeti de önemli bir hizmettir. Arifoğlu VNCNC ihracat ağı ile de sektörde öne çıkan firmalar arasındadır. Paslanmaz çelik CNC işleri ile ilgili olarak da ihracat kapılarını açan Arifoğlu, kusursuz kalitedeki imalatı ile sektörde güven veren firmalardan biri konumuna ulaşmıştır. Arifoğlu, tüm yedek parça siparişlerini de hatasız bir şekilde karşılamaktadır.

CNC’nin dünyada geçmişi 1952 yılına dayanır. Tarihe bakılacak olursa bu tür tezgahların geçmişi yeni sayılır ancak Türkiye’de sanayi sektörüne yedek parça hazırlayan firmalar, CNC tezgah dönemine kıska sürede geçerek hatasız ürünlerin imalatını başarmıştır. Arifoğlu CNC firması da bu tezgahların ilk üretimin ardından yaşanan teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek en güçlü teknk altyapıyı oluşturmuş en yüksek kalitedeki imalatı ile de sanayi sektörüne hatasız yedek parça üreten en önemli firmalardan biri haline gelmiştir.